
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 8 |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Gender | Female |
| Packaging | Bag |
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 8 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 1094
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07584
Ext.Price$0.07584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07584 | $0.07584 |
| 10 | $0.03792 | $0.37920 |
| 50 | $0.03387 | $1.69350 |
| 100 | $0.03026 | $3.02600 |
| 500 | $0.02654 | $13.27000 |
| 1000 | $0.02328 | $23.28000 |
| 3000 | $0.02215 | $66.45000 |
| 5000 | $0.02107 | $105.35000 |
| 10000 | $0.01989 | $198.90000 |
